Продавець Хаус-пласт ➤ Оптовий склад госптоварів розвиває свій бізнес на Prom.ua 14 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
2665 відгуків

Чекаємо на Ваш дзвінок в робочий час. Можете писати на Viber 0680003232

Оптовий склад госптоварів!
+380 (66) 000-32-32
Vodafone
+380 (97) 250-82-74
Viber WhatsApp Telegram пишіть

Жіночі вишиванки (ручна вишивка)

Ручна вишивка. Це безцінне мистецтво. Як художник творить пензлем, так майстриня вишивання, творять голкою.

Орнаменти - знаки долі з давніх часів, які створювалися самим життям. Як писання на руно, це викладалося на одязі.

Квіти, фрукти, птахи... Все це знаки роду, місця проживання, чим займалися в житті люди, які носили одяг. Як кажуть - вишиванка це код нації.

Ще з давнини на Україні було безліч висловлювань та прикмет, пов’язаних з вишитими сорочками. Наші прабабусі поважно ставилися до виробів ручної роботи і навчали цьому своїх дітей та онуків. Вважалося, що той хто продавши свою сорочку – продавши своє щастя та змінив свою частку на гіршу. Саме тому, люди завжди зберігали свої вишиванки до  кінця життя та заряджались від вишитого оберегу енергією. Однак для того, щоб сорочка здійснювала гарний вплив на господаря необхідно ретельно підібрати орнамент, кольори для його виконання та відповідну техніку.

Стильні вироби для чоловіків прикрашали різноманітними геометричними візерунками, а для жінок майстрині оббирали насичені рослинні орнаменти. Цей вибір повністю відповідає сутності статей: чоловік несе в собі енергетику духовного початку, а жінка протягом життя повинна реалізувати себе, як матір.

Створюючи вишиванку для маленького хлопчика, юнака чи матір промовляла: « Рости-рости мій любий синочок могутнім, як дубочок». Зображення дубових листочків та жолудів, якими декорували ці сорочки, символізували початок майбутнього роду. Тендітним дівчаткам та незаміжнім молодицям прикрашали вишиванки яскравими та красивими композиціями з квітів, що означали їх процвітання та непорочність, чистоту і скромність. Навіть на складних полотнах немає ні одного зайвого стібка. Майстрині пильно слідкували за ниткою та послідовністю вишивки, щоб не нашкодити  майбутньому власнику.

Крім цього досвідчені рукодільниці уникали плутанини у символіці, тобто для кожного виробу відповідно до статі підбирались свої символічні орнаменти. Особливу увагу при виборі візерунків приділяли дитячому одягу, що не повинен був містити на собі будь-яку дорослу символіку. Для діточок вишивали або нейтральні геометричні символи (кухлики, ромбики), або невеличкі зірочки.

У сучасному світі традиційну вишиванку здебільшого надягають у якості святкового одягу, що вказує на приналежність до народу. Проте сьогодні багато орнаментів не несуть в собі могутньої енергетики минулого. Лише деяким майстриням вдалося зберегти своє коріння та навчитись створювати нові шедеври, не руйнуючи традиційних орнаментів. Тому уважно оббирає сорочку, цікавтесь її значенням і тоді вона послужити не тільки гарною прикрасою для Вашого тіла, а й надійним захистом для Вашої душі.
Скопійовано з сайту http://odessa-life.od.ua

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner